Komisja Europejska przyjęła nowe wytyczne w sprawie regionalnej pomocy państwa na lata 2022–2027. Firmy, które planują inwestycje w najbliższym czasie na tych obszarach powinny pamiętać, że już niedługo zmniejszy się intensywność pomocy lub zostanie ona całkowicie wykluczona. Warto się pospieszyć i postarać o uzyskanie decyzji o wsparciu jeszcze przed zmianą, w tym roku.

Wychodząc naprzeciw ew. potrzebom przedsiębiorców , Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza do udziału w spotkaniu, którego celem jest:

  1. przedstawienie możliwości uzyskania wsparcia (ulgi podatkowej) w związku z planowanym rozwojem firm zlokalizowanych w Radomsku i powiecie radomszczańskim w ich własnych siedzibach i lub na nowych terenach,
  2. przedstawienie innych obszarów aktywności Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (bony na szkolenia, technikum, startupy).

Zatem prowadzący spotkanie będą zwracać uwagę na nowe, zbliżające się ograniczenia w otrzymaniu ulgi dla nowych inwestycji przez niektórych przedsiębiorców, wskażą kto może uzyskać ulgę na korzystniejszych warunkach oraz przybliżą Państwu  praktyczne doświadczenia z nią związane. W trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka pozyskiwania wsparcia, kontroli warunków decyzji o wsparciu oraz sprawozdawczości do specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie w formule warsztatów może odbyć się jako spotkanie bezpośrednie (w siedzibie Izby)  lub on-line.

Termin: październik lub listopad 2021r

Prosimy firmy zainteresowane powyższą tematyką o zgłoszenie akcesu w terminie do 4 października 2021 oraz wskazanie swoich preferencji dotyczących sposobu przeprowadzenia warsztatów (bezpośrednio czy on-line).