We współpracy z  Madejczyk Kancelaria Prawna Sp.k.  proponujemy Państwu udział w trzech bezpłatnych szkoleniach z zakresu prawa podatkowego:

1.Rewolucyjne zmiany podatkowe od 2022 r. – Polski Ład

2.Ulgi podatkowe dostępne dla przedsiębiorców – nowe ulgi zapowiadane w „Polskim Ładzie”

3.Optymalna forma prowadzenia biznesu po „Polskim Ładzie”

Plan pierwszego szkolenia Rewolucyjne zmiany podatkowe od 2022 r. – Polski Ład

1.Zmiany w PIT – zwiększenie kwoty wolnej od podatku, podniesienie drugiego progu podatkowego, likwidacja odliczenia składki zdrowotnej, ulga dla klasy średniej, zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych, podstawa wymiaru składki zdrowotnej

2.Minimalny podatek CIT

3.„Estoński CIT” – złagodzenie warunków skorzystania z nowej formy rozliczenia CIT, czy „Estoński CIT” będzie się opłacał?

4.Obrót bezgotówkowy – zmniejszenie limitów transakcji gotówkowych, wprowadzenie obowiązku płatności przelewem dla konsumentów

5.Sankcje podatkowe związane z nielegalnym zatrudnieniem

6.Zmiany w amortyzacji nieruchomości mieszkalnych

7.Nowe zasady opodatkowania przy sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego

8.„Ukryta dywidenda” – konsekwencje w podatku CIT

 Planowany termin: 9 listopada 2021r

Szkolenie odbędzie się w trybie stacjonarnym ,  o ile warunki sanitarno – epidemiologiczne na to pozwolą. W przeciwnym razie będzie to szkolenie online za pośrednictwem platformy ZOOM.  Dokładne informacje – w szczególności dotyczące terminu  podamy w kolejnej Środzie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń.

Szkolenia  poprowadzi – Mikołaj Duda, doradca podatkowy w Kancelarii Prawnej Madejczyk. Autor licznych publikacji prasowych i naukowych z zakresu prawa podatkowego (m. in. na łamach dziennika Rzeczpospolitej i Monitora Podatkowego), autor lub współautor publikacji książkowych (m. in. komentarz do Ordynacji podatkowej; komentarz do ustawy o finansach publicznych; Kontrola fiskusa w firmie; Opinie w sprawach podatkowych), trener na szkoleniach z zakresu prawa podatkowego.