Archiwum szkoleń

Dofinansowane szkolenia i doradztwo z zakresu prawa zamówień publicznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach i doradztwie z zakresu zamówień publicznych, które są skierowane do małych, mikro i średnich przedsiębiorstw i dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej w ramach pomocy de minimis.

Oferta zawiera:

  1. Dwudniowe szkolenie (16 h) w zakresie ubiegania się o zamówienia publiczne w Polsce

W tym: przepisy, zasady zamówień publicznych, pozyskiwanie informacji o zamówieniach, uczestnictwo w postępowaniu, tryby, SIWZ, warunki udziału, oferta, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, ocena ofert, zawieranie umów, środki ochrony prawnej.

  1. Dwudniowe warsztaty praktyczne (16h) z zakresu ubiegania się o zamówienia publiczne w Polsce

W tym: wyszukiwania ogłoszeń, analizy SIWZ, przygotowanie dokumentów dotyczących warunków udziału, tworzenie konsorcjów, podwykonawstwo, przygotowanie oferty, odwołanie/wnoszenie skargi.

  1. Doradztwo poszkoleniowe dla firmy (8 h), będące kontynuacją szkoleń, uwzględniając specyfikę działania przedsiębiorstwa. będące kontynuacja szkoleń, uwzględniające specyfikę działania przedsiębiorstwa.
  2. Doradztwo fakultatywne (max. 10h), mające na celu praktyczne wsparcie w procedurach konkretnych zamówień publicznych i problemach napotkanych podczas postępowania.

 

WARUNEK:  W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby (właściciele, wspólnicy i pracownicy etatowi) zaangażowane lub planowane do zaangażowania w proces ubiegania się o zamówienia publiczne na terenie Polski.

Każdy przedsiębiorca może oddelegować na szkolenie dwóch pracowników.

Zasady rekrutacji dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Lp. Szkolenie/doradztwo Opłata w formie wkładu własnego Firmy Wartość pomocy de minimis
1. Szkolenia ok. 140,60 zł brutto za jednego Uczestnika szkolenia ok. 991,57 zł za jednego uczestnika
2. Doradztwo poszkoleniowe dla firmy w wymiarze 8 godzin 322,89 zł brutto ok. 2277,11 zł
3. Doradztwo fakultatywne 40,36 zł za każda przyznaną godzinę ok. 284,64 zł za jedną godzinę doradztwa

Reasumując opłata obowiązkowa za jednego uczestnika wnoszona przez pracodawcę wynosi  ok.  463,49 zł, natomiast łączna wartość udzielonej pomocy de minimis to ok. 3268,68 zł (dotyczy pkt. 1 i 2 powyższej tabeli)

Więcej informacji: http://pzp-szkolenia.pl/o-projekcie/

Optymalna ilość uczestników szkolenia – 15 osób. To warunek uruchomienia grupy na terenie Radomska.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o  kontakt z Biurem Izby do 8 marca 2017.

 

E-mail: biuro@riph.radomsko.pl

Telefon:      44 683 19 93

                       606 649 525

                       660 731 750

Warsztaty BZ WBK 

Zapraszamy na warsztaty BZ WBK poświęcone internacjonalizacji.

Tematyka: Świat w zasięgu jednego kliknięcia? Tak! – SantanderTrade.com
Ryzyko zmienności kursów walutowych i jak się przed nim zabezpieczać

warsztaty-bz-wbk-1

Świat w zasięgu jednego kliknięcia? Tak!  – Warsztaty poświęcone portalowi SantanderTrade.com

SantanderTrade.com to unikatowy portal oferujący kompleksowy zakres wsparcia w ekspansji zagranicznej. Klienci zainteresowani rozwojem za granicą znajdą tu dane o potencjale rynkowym 185 krajów, obowiązujących w nich cłach, regulacjach prawnych i innych uwarunkowaniach dla prowadzenia biznesu, jak również kursy wymiany 147 walut, dostęp do miliona ogłoszeń o publicznych i prywatnych przetargach międzynarodowych, wiadomości o 40 tys. imprez targowych i wiele innych informacji.

Portal SantanderTrade.com co miesiąc odwiedza 200 tys. użytkowników, którzy dowiadują się, jakie zwyczaje biznesowe panują tam, gdzie planują rozwijać biznes, obliczają wysokość opłat celnych, weryfikują i określają stabilność potencjalnych partnerów, a także wybierają najbardziej atrakcyjne rynki dla swojej działalności według różnych kryteriów. Ponadto na portalu dostępne są narzędzia analizy trendów rynkowych i rynków docelowych oraz dane importowe i eksportowe towarów z ponad 200 krajów.

Co tydzień jest aktualizowana baza około 25 tys. raportów handlowych według branży i kraju, podobnie bazy danych potencjalnych importerów oraz dostawców, informacje o specyficznych uwarunkowaniach dla danych rynków czy branż i wiele innych narzędzi, danych, materiałów ułatwiających przygotowanie do ekspansji zagranicznej.

Ryzyko zmienności kursów walutowych i jak się przed nim zabezpieczać

Wszystkie przedsiębiorstwa działające na rynkach międzynarodowych są narażone na ryzyko zmiany kursów walutowych. Istnieją jednak różne sposoby na ograniczenie tego ryzyka, co wspiera przedsiębiorstwa w procesach zarządzania płynnością finansową.

Warsztaty odbędą się już 23 lutego 2017 r. o godzinie 11.00 w Sali konferencyjnej – 218 – przy ul. Kościuszki 6 w Radomsku.

Rejestracja pod adresem: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKm3w63EDIhhV2StNQGRDX8hU7LkBvFMI2eyGdspgebufMrQ/viewform 

Planowane warsztaty

W najbliższym czasie planowana jest organizacja dwóch warsztatów. Pierwszy z nich, organizowany we współpracy z BZ WBKma być poświęcony  internacjonalizacji firm. Zatem, jeśli są Państwo zainteresowani wkroczeniem na nowe rynki, poszerzeniem działalności  lub zajmują się Państwo eksportem/importem zachęcamy do rozważenia udziału w zbliżających się warsztatach. Więcej informacji  prześlemy w kolejnych „środówkach”, podobnie jak na temat warsztatów ZPPJak bezpiecznie i efektywnie prowadzić działalność gospodarczą w Polskich realiach, których tematem będą możliwości jakie daje zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa z jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej na spółkę z o.o. Dowiedzą się Państwo między innymi co zrobić by:

  • zaoszczędzić miesięcznie 500 zł i więcej
  • oddzielić majątek prywatny od firmowego
  • problemy firmy nie były problemami rodziny
  • firma działała nawet po śmierci właściciela – by zabezpieczyć rodzinę.

Poznają Państwo wszystkie zalety zmiany organizacji prawnej działalności.

 

Jeśli powyższe tematy wydają się dla Państwa interesujące prosimy o kontakt z Biurem Izby.

Konferencja nt. Racjonalizowania form prowadzenia biznesu

Serdecznie zapraszamy na konferencję , którą organizujemy we współpracy z Firmą NOXUM i TDF Danuta Strzelecka.

Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców prowadzących firmę jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Przedsiębiorcy poznają zagrożenia związane z prowadzeniem działalności ww. formie oraz sposoby jak się przed nimi zabezpieczyć.

Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w bezpłatnej konferencji prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na  adres biuro@riph.radomsko.pl do 14 października.

konferencja

Formularz zgłoszeniowy PDF

Formularz zgłoszeniowy – WORD

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Z dniem 1 stycznia 2017 r. małe i średnie przedsiębiorstwa zobowiązane będą do rozpoczęcia raportowania w ramach tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (obecnie obowiązek ten dotyczy wyłącznie dużych przedsiębiorców). W związku z tym zapraszamy na szkolenie.

szkolenie-jpk

Załączniki :

Agenda

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy edytowalny